Breaking News
 |  | 

Turystyka

Podróż do Finlandii

img-responsive

Wycieczka do Finlandii

Kto nie chciałby odwiedzić Finlandii? To jeden z najlepszych krajów w Europie pod względem jakości życia, a nie wspomniałem jeszcze o przyrodzie. Reprezentując kraje nordyckie, Finlandia jest pięknym krajem, który ma wiele do zaoferowania. Ze stolicy kraju, Helsinek, można łatwo wybrać się na jednodniowe wycieczki na archipelag lub do miast takich jak Turku czy Tampere. Możesz też pojechać dalej na północ i odwiedzić Laponię, która jest domem dla Świętego Mikołaja i jego elfów podczas Świąt Bożego Narodzenia. Możesz również odwiedzić kilka muzeów lub znaleźć trochę spokoju w fińskich lasach lub jeziorach.

Praktycznie każde większe miasto europejskie znajduje się w odległości kilku godzin lotu od Helsinek. Informacje

Stolica Finlandii oferuje turystom możliwość zwiedzania całej Europy podczas weekendów lub dłuższych wakacji. Między międzynarodowym lotniskiem w Helsinkach, Helsinki-Vantaa, a większością głównych miast europejskich odbywa się kilka lotów dziennie.

Na lotnisku w Helsinkach można napić się piwa w barze. Jest tu kasyno, kawiarnia, a nawet basen. Cztery pasy startowe terminalu otoczone są ośnieżonymi górami i lasami brzozowymi. To surrealistyczne miejsce jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Europie – łączy Skandynawię z resztą świata

. Podróżni, którzy tu przyjeżdżają, przekonują się, że Finowie są spokojni i powściągliwi, ale są też jednymi z najcieplejszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkasz. Finlandia to kraj, który lubi celebrować swoje własne osobliwości, a także światową popkulturę – nie zdziw się więc, jeśli miejscowi w dowolnym momencie wybuchną śpiewem lub tańcem.

W Finlandii jest mnóstwo rzeczy do zobaczenia i zrobienia – od narciarskich wakacji w Laponii (najbardziej wysunięta na północ część kraju) po odkrywanie eklektycznej mieszanki designu, jedzenia i kultury Helsinek. Jeśli szukasz aktywności na świeżym powietrzu, możesz wybrać się na rakiety śnieżne i narty biegowe. A jeśli czujesz się odważny, spróbuj hokeja na lodzie z lokalnymi bohaterami HC TPS Turku.”

Tags
podroz-do-finlandii

ABOUT THE AUTHOR