Breaking News
 |  | 

Turystyka

Do zwiedzenia w Brukseli

img-responsive

Europejskie stolice przyciągają do siebie turystów nie tylko z kontynentu, ale i z innych części świata, którzy chętnie poznają ich historie i krajobrazy. Jedną z tych stolic jest Bruksela, główne miasto Belgii. Jeżeli przed wyjazdem do niej człowiek zadaje sobie pytanie: „Bruksela co zwiedzać”, warto wziąć pod uwagę kilka miejsc – oto ciekawa informacja:

Historia i ciekawość

Miejsca, do których najczęściej garną się turyści, to nie tylko te, które pokazują kawałek historii, ale też te, które wyróżniają to miasto na tle innych.

  1. Wzgórze Treurenberg to miejsce, na którym wznosi się gotycka katedra świętego Michała i świętej Guduli, a słynie z charakterystycznych dwóch wież, które stanowią o jego rozpoznawalności.
  2. Atomium przyciąga do siebie nie tylko miłośników fizyki, ale też sztuki, bowiem jest to nic innego, jak monumentalny model kryształu żelaza powiększonego 165 miliardów razy. Powstał na potrzebny Wystawy Światowej w 1958 roku i stanowi niezwykły hołd dla belgijskiego przemysłu. Symbolizuje szybki rozwój przemysłu ciężkiego. Model ten na stałe wpisał się w podmiejski krajobraz Brukseli, stając przy tym jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta.
  3. Cinquantenaire to postmodernistyczna i kontrowersyjna część miasta, gdzie zobaczyć można wiele ciekawych budowli – między innymi Charlemagne, czyli siedzibę Komisji Europejskiej, jak i Parlament Europejski – a podczas spaceru między nimi zobaczyć i przystanąć przed licznymi pomnikami oraz rzeźbami. Jeżeli pragnie się odpoczynku, zażyć go można w parku Cinquantenaire.
  4. Mont des Arts – Wzgórze Sztuki rozpościera się między zabytkowym centrum a pałacem królewskim i jest dzielnicą artystyczną założoną przez króla Leopolda II. Mieści się tu Królewska Biblioteka Belgii, w której zwiedzić można Librarium – wystawę prezentującą historię książki, na którą to wstęp jest bezpłatny.
  5. Parc de Bruxelles – zwany także Warandepark – to plac, na którym można odpocząć z dala od zgiełku. Na jego terenie przetrwało kilka zabytków z XVIII wieku, między innymi Teatr Królewski, który działa po dziś dzień.

 

Tags
do-zwiedzenia-w-brukseli

ABOUT THE AUTHOR