Breaking News
 |  | 

Turystyka

Do wyboru, do koloru – Londyn

img-responsive

Położony nad Tamizą Londyn to jedna z największych metropolii na świecie, która łączy w sobie elementy historii i brytyjskiej tradycji, a także potężne symbole nowoczesności w postaci City i najnowszych trendów, które właśnie stąd ruszają na podbój reszty Europy. Londyn to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – od zabytków, po ciekawą architekturę wiktoriańską i szklane wieżowce, przez barwne dzielnice artystyczne, liczne parki pełne łabędzi, wiewiórek i pelikanów, aż po sztukę uliczną, teatry, ekskluzywne butiki i galerie wypełnione arcydziełami największych mistrzów malarstwa. Miasto to zdaje się nigdy nie zasypiać, a tętniące życiem ulice dodają energii i inspirują od wieków. Tanie linie lotnicze oferują często absurdalnie tanie bilety do Luton, skąd autobus miejski w czterdzieści minut może przetransportować turystów na Victoria Station, czyli do ścisłego centrum miasta. A tam czeka nas ogrom atrakcji.

Zakupowe szaleństwo za granicą w Londynie

Londyn nie należy do tanich miast, jednak dobrze przygotowani turyści, którzy nie wydali zbyt dużo pieniędzy na bilety lotnicze, z pewnością znajdą tutaj kilka miejsc, w których można dobrze wydać zaoszczędzone pieniądze. W mieście, jak w każdej potężnej metropolii, znajdują się wszelkiego rodzaju sklepy z najróżniejszymi produktami. Abstrahując od punktów z pamiątkami przedstawiającymi Rodzinę Królewską czy prace artysty ulicznego, Banksy’ego, warto dowiedzieć się wcześniej, gdzie znajdziemy to, czego szukamy. Primark to popularna i relatywnie tania sieć sklepów, w której kupimy najróżniejsze produkty od odzieży, przez elementy wystroju wnętrz, aż po kosmetyki. To świetne miejsce, żeby za kilka funtów kupić rzeczy, których ceny po przeliczeniu są wyższe nawet w Polsce. Cała dzielnica Camden Town jest z kolei naszpikowana sklepikami z rękodziełem, odzieżą używaną i niesamowicie inspirującymi drobiazgami, które są niepowtarzalne, dlatego warto wybrać się tam na spacer i zakupy.

Trochę egzotyki w Londynie

Chinatown w Londynie to dzielnica chińska będąca swoistą eksplozją barw, orientalnych zapachów i papierowych lampionów, które wiszą między budynkami i przepięknie wyglądają po zmroku. Znajduje się tutaj nie tylko ogromny wybór restauracji chińskich, japońskich, wietnamskich i koreańskich, ale również mnóstwo sklepów i kramów, gdzie można kupić najróżniejsze produkty związane z Azją. To tutaj można kupić bardzo smaczne i zdrowe napoje z żeń-szeniem, składniki na ramen i inne danie azjatyckie, ale również papierowe lampiony z różnych kolorach, ozdobione znakami chińskimi, piękne wachlarze kojarzące się z gejszami z XIX wieku, parawany z malunkami w stylu typowym dla Dalekiego Wschodu. Sam spacer przez tę dzielnicę to moc wrażeń i możliwość spotkania się z zupełnie inną kulturą, a artyści z różnych branż kupują tutaj ubrania i dodatki, dzięki którym prezentują się barwnie, nietypowo i ekstrawagancko. Zakupy mogą zostać zwieńczone pyszną kolacją z postaci gulaszu z pastą curry, zupą rybną z trawą cytrynową czy sushi.

wyboru-koloru-londyn

ABOUT THE AUTHOR