Breaking News
 |  | 

Turystyka

Ogrody i inne atrakcje Watykanu

img-responsive

Czy wiesz, że zwiedzanie Ogrodów Watykańskich zaczyna się na Dworcu Watykańskim? Papież Franciszek zdecydował się rozszerzyć trasy i wizyty w 2015 roku, aby odwiedzić Papieskie Wille Castel Gandolfo, otwierając w ten sposób stary dworzec kolejowy, który biegnie z Watykanu przez Castel Gandolfo do Albano Laziale. Po raz pierwszy w historii zwiedzający mogą odwiedzić Pałac Apostolski.
Czy wiesz, że Plac i Bazylika św. Piotra co roku przyjmują ponad 18 milionów pielgrzymów? Niektórzy z nich przychodzą poruszeni wiarą, inni podziwiają ogromne bogactwo artystyczne gromadzone przez wieki przez papieży. Warto dobrze zaplanować Watykan zwiedzanie.

Inne atrakcje

Wszyscy odwiedzający Rzym rezerwują przynajmniej jeden dzień, aby odwiedzić Watykan, najmniejsze suwerenne państwo na świecie, które gromadzi dwa tysiące lat historii i sztuki. Ma 44 hektary, a językiem urzędowym jest łacina. Tutaj znajdziesz słynny Plac Świętego Piotra (Piazza San Pietro) i (Basilica di San Pietro), gdzie można podziwiać prace niektórych z największych artystów renesansu i baroku, jako imponującą kolumnadę obejmującą plac stworzony przez Gian Lorenzo Bernini, autor wielu elementów wystroju bazyliki. Można podziwiać monumentalną fasadę bazyliki, dzieło Carlo Maderno i ogromną kopułę, widoczną z niemal całego Rzymu, dzieło geniusza Michała Anioła Buonarrotiego.

Muzeum Watykańskie

Kilku papieży Watykanu było mecenasami sztuki i kultury. Istnieje kilka muzeów i galerii sztuki, które zostały założone lub zlecone przez różnych papieży Watykanu. Ze wszystkich galerii sztuki i muzeów to Muzeum Watykańskie jest prawdopodobnie najlepsze, ponieważ ma niesamowitą kolekcję dzieł sztuki i przedmiotów ze świata starożytnego. Znajdują się tam przedmioty artystyczne, takie jak posągi lub rzeźby, sarkofag lub trumny, mozaika podłogowa, starożytne maski itp., Które mogą sprawić, że szczęka opadnie w zdumieniu.

Biblioteka Watykańska

Niesamowita biblioteka, którą można nazwać jedną z największych na świecie. Założona w połowie XV wieku biblioteka ta posiada ogromną kolekcję starożytnych zwojów, rękopisów, rękopiśmiennych ksiąg i wcześnie wydanych książek. To miejsce jest naprawdę skarbnicą rzadkich książek. Ściany i dach długiego holu biblioteki są również ozdobione pięknymi dziełami sztuki. Oprócz ksiąg i pergaminów czy zwojów biblioteka posiada również kolekcję monet i medali.

Tags
ogrody-inne-atrakcje-watykanu

ABOUT THE AUTHOR