Breaking News
 |  | 

Turystyka

Udany urlop za granicą

img-responsive

Urlop letni to wyczekany moment w roku dla każdego z nas. Wakacje to czas wyjazdów, odpoczynku, poznawania nowych miejsc i nowych ludzi. Warto więc je dokładnie zaplanować i to z dużym wyprzedzeniem. Na początek trzeba wybrać kierunek letniej podróży, czy decydujemy się na pobyt w kraju czy za granicą. Obie te opcje mają swoje zalety, ale można zauważyć, że zdecydowana większość Polaków wybiera podróże zagraniczne.

Popularne kierunki urlopowe

Na urlop można się wybrać w dowolne miejsce na świecie, w dzisiejszych czasach nie ma nieosiągalnych miejsc. Można się przy tym zdecydować na dowolny środek transportu, pojechać swoim autem, wypożyczonym busem, autobusem, pociągiem a nawet samolotem. Jak widać możliwości podróżowania po świecie jest bardzo dużo. Jest wiele popularnych kierunków wakacyjnych, które są często wybierane przez Polaków. Wśród nich są takie kraje jak Tunezja, Grecja czy Chorwacja. Można jednak zauważyć, że coraz bardziej popularne w tej kwestii stają się też takie kierunki jak Belgia czy Holandia. Te kraje mają dużo do zaoferowania turystom z całego świata, z pewnością warto je odwiedzić w wakacyjny czas.

Czym Holandia zachęca turystów?

Do Holandii warto się wybrać w każdą porę roku. To piękny kraj, który słynie ze swoich tulipanów i wiatraków. W każdym mieście można znaleźć różne ciekawe wiatraki, które są symbolem tego kraju. Wiatraki te różnią się wielkością i kolorem, niektóre można zwiedzić od środka. Pola z tulipanami ciągną się w Holandii w nieskończoność. W czasie ich pory kwitnienia ich widok zapiera dech w piersiach. W Holandii znakiem rozpoznawczym są także rowery. Mieszkańcy zdecydowanie bardziej wolą poruszać się po drogach na rowerach niż samochodami, rowery służą w tym państwie też do ozdoby ogrodów. Do najważniejszych miejsc jakie trzeba odwiedzić będąc w Holandii należy Muzeum Fijansów w Delfach oraz rybacką wioskę Marken. Nie można też nie zajrzeć do Edam, skąd wywodzą się najbardziej znane sery na świecie.

Belgia i jej atrakcje

Równie interesujące atrakcje można znaleźć w Belgii. Ten kraj z kolei słynie ze swojej niezwykle aromatycznej i smacznej czekolady oraz wyjątkowego piwa. Zjeżdżają tu wszyscy miłośnicy tych produktów, przy okazji mogą się oni dowiedzieć jak czekolada i piwo są tu wyrabiane. Zwiedzając Belgię warto odwiedzić stolicę kraju Brukselę, ale też mniejsze miasta takie jak : Antwerpia, Brugia czy Gandawa. W Belgii znajduje się mnóstwo zamków, które są udostępnione dla zwiedzających. Kraj ten ma bogatą historię, którą widać na każdym kroku.

Jak więc można zauważyć, na urlop wcale nie trzeba co roku jeździć w ciepłe kraje. Warto pojeździć po Europie i pozwiedzać najbardziej znane państwa tego kontynentu. Taka podróż spodoba się nie tylko dorosłym ale i dzieci będą się wtedy dobrze bawić. Podróż do Belgii czy Holandii nie jest kosztowna, do tych krajów można się dostać na wiele różnych sposobów, różnymi środkami komunikacji. Wystarczy wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję.

udany-urlop-granica

ABOUT THE AUTHOR