Breaking News
 |  | 

Turystyka

Pieniny, czyli miejsce pełne atrakcji

img-responsive

Pieniny co warto zobaczyć?

Pieniny to doskonałe miejsce dla osób, które chcą spędzić czas podziwiając piękno przyrody i przy okazji zażyć trochę ruchu. Jest to pasmo górskie znajdujące się na południu Polski i w północnej części Słowacji. Obszar w części Polskiej posiada swój własny Park Narodowy.
Zwiedzającym ciężko jednak liczyć na całkowity spokój i ciszę, ponieważ szlaki w sezonie są oblegane przez turystów. Statystyki mówią, że są to drugie po Tatrach najchętniej odwiedzane góry w Polsce.
Nie dzieje się tak bez powodu. Ilość atrakcji w tych okolicach może nam zapewnić rozrywkę na kilka dobrych dni.

Jak aktywnie spędzić czas w Pieninach?

Jako pierwszą atrakcję wymienić można Bryjarkę w Pieninach, która jest prostym szlakiem ze wspaniałymi widokami na tatry. Po przebytej drodze wspaniałym miejscem na odpoczynek Bacówkę pod Bereśnikiem, która to jest cudownym schroniskiem ze wspaniałym jedzeniem.
Na liście celów nie można zapominać również o wysokich skałkach, czyli o najwyższym szczycie Pienin. Wysokie Skałki nie mogą jednak równać się popularnością ze szczytami górskimi: Trzech Koron i Sokolicy, do których prowadzącą szlaki chętnie wybierane przez turystów. Atrakcje, które bezsprzecznie należy wymienić to Wąwóz Homole oraz ośrodek „Pod Durbaszką” z widokiem na Wysoki Wierch. Dla miłośników legend także znajdzie się odpowiednie miejsce w Pieninach. Znajduje się ono dokładnie w Dubantowskiej Dolince i nosi nazwę „Kamiennych Ksiąg”. Są to naturalne, płaskie skały kształtem przypominające otwartą księgę, w której wg. legendy zapisane są losy wszystkich ludzi na świecie.

A co dla osób, które wolą spokojniejszą rozrywkę?

Cenionym miejscem jest także miasteczko znane z uzdrowiska, czyli Szczawnica. Posiada ona wiele atrakcji, najważniejsze z nich to np. Dom zdrojowy czy kolejka na Palenicę. Miejscem, które obowiązkowo trzeba odwiedzić będąc w Pieninach jest zamek w Czorsztynie wraz z położonym obok niego jeziorem. Jest to miejsce, które było ważnym punktem geograficznym na trasie handlowej i negocjacyjnej z Węgrami, a sam zamek wiąże się z takimi znakomitymi nazwiskami naszej historii jak m.in. Władysław Jagiełło, Zawisza Czarny czy św. Kinga.

Tags
pieniny-czyli-miejsce-pelne-atrakcji

ABOUT THE AUTHOR