Breaking News
 |  | 

Turystyka

Pszczyna jedno z najładniejszych miejscowości w Polsce

img-responsive

Krótka historia miasta

Pszczyna Perła Górnego Śląska otrzymała swoje prawa już w 1303 roku. Nazwa tego miasta jest związana z siecią rzeczną, a jej odpowiednik od naszych sąsiadów jest to Pless. Ziemie Pszczyna przechodziła z rąk do rąk, przez to też zdobyła niesamowitą i bardzo bogatą historię. Miasto, które zostało ostatecznie przekazane dla Jana Henryka X podarowane przez carycy Katarzyny II ostatniej z rodu Anhaltu. Jest to nie za duże miasteczko. Przyjęło się, że często owo miasto jest nazywane Perłą Górnego Śląska.

Charakterystyka miasteczka

Jest to miasto nie za duże, ale zarazem bardzo atrakcyjne, pod wzgląd na jego wygląd i architekturę, która wyróżnia się na tle innych miast w Górnym Śląsku. Miasteczko jest chętnie odwiedzane przez turystów i zachwalane przez jej wygląd. Miasto to nie tylko posiada dużą i ciekawą historię, ale zarazem pełno zabytków i całkiem sporo budynków, które jeszcze pamiętają starcze czasy. Charakteryzuje się nie tylko atrakcjami, ale i widokami z owego miasta.

Atrakcje związane z tym miastem

Co można znaleźć i zobaczyć w tym mieście? Pomimo tego, że miasto nie jest, zbyt duże to Pszczyna obfituje, w różnorodne zabytki, jak i atrakcje związane z miastem.

Zamek w Pszczynie

Jest to jeden z największych zabytków, które można zobaczyć w Prsyczynach. Zamek pochodzący z XV wieku jest to dawna rezydencja magnacka. Do dzisiejszego dnia zachowało się, aż ponad 80% budowy, co daje niesamowite efekty i możliwości zwiedzenia miejsca.

Stajnie Książęce

Pszczyna Perła Górnego Śląska jest nie tylko bogata w historyczne zamki, ale jako jedno z nielicznych miast w Polsce posiada dodatkowo stajnie, która pochodzi z II połowy XIX wieku. Budowla została wzniesiona według projektów Oliviera Pavelta.

Zagroda Żubrów

Kolejne i ciekawe miejsce w tym mieście jest to Pokazowa Zagroda Żubrów, która powstała na fragmencie zabytkowego parku. Na tym całym terenie i wybiegu żyją żubry, ale i nie tylko.

  • Sarny.
  • Jelenie.
  • Muflony.
  • Gęsi.
  • Kaczki krzyżówki.
  • Daniele.

To tylko jedna z garstek przedstawicieli żyjących w parku mieszczącym się w Pszczynie.

Muzeum Prasy Śląskiej

To kolejne ciekawe miejsce poświęcone miłośnikom historii. Muzeum Prasy Śląskiej stanowi jedyne miejsce i rodzaju, które znajduje siew zabytkowej kamieniczce. Kamienica pochodzi z przełomu XVIII a XIX wieku.

Pszczyna nie jest tylko dla turystów

Pszczyna nie jest tylko dla turystów, wiele osób wybiera te małe miasteczko do życia na co dzień. W mieście można znaleźć naprawdę przeróżne zatrudnienie. Posiada wiele ofert pracy w różnych branżach. Posiada miasto też nie tylko atrakcje, ale i wiele szkół przedszkoli i żłobków, które oferują najwyższą jakość wykonywania zawodów. Miasto te tętni bardzo intensywnie i można tutaj spokojnie spędzić czas.

 

Tags
pszczyna-jedno-najladniejszych-miejscowosci-polsce

ABOUT THE AUTHOR