Breaking News
 |  | 

Turystyka

Zabytki miasta, które warto zobaczyć

img-responsive

Nasi to już wschodni sąsiedzi, podobnie jak Polska mają za sobą takową długą ciężką i przykrą historię, która nie rzadko łączy się też z losami naszego kraju w historii. Warto, więc odwiedzając czy też przejeżdżają Mińsk, odwiedzić niektóre zabytki, które są warte każdej to uwagi. Wiele to Mińsk zabytki posiada na swoich terenach, lecz jakie są najważniejsze i jakie warto odwiedzić? Dowiesz się już teraz.

Archikatedra Najświętszego Imienia Najświętszej Maryi Panny

Jest to jeden z tych zabytków, które są najważniejsze dla całego kraju. Gromadzą się tam głównie msze katolickie. Jednak za powstanie ów świątyni byli odpowiedzialni jezuici, którzy przybyli do ów Mińska już w latach 50 XVII wieku. Kościół powstał już w 1709 roku i stoi do tej pory. Jego coraz to większa popularność przyciąga do siebie wielu to turystów z wielu innych krajów, także z Polski.

Dwór Wańkowiczów – ciekawa budowla

Jest to jeden z tych zabytków najbardziej cennych dla Mińska, ale jest też bardzo to silnie związany z naszym krajem. Został on już wybudowany pod koniec XVIII stulecia. Mieści się on w Mińsku o zwanym Górnym Miastem. Ciekawa historia i bardzo dobrze zachowany zabytek gwarantuje każdemu mile spędzony czas w tym miejscu. Warto też go odwiedzić, ponieważ jego historia opiera się bardzo mocno na naszej, dlatego też jest to wart uwagi zabytek.

Wyspa Łez

Kolejny zabytek i kolejne idealne miejsce do zdobycia wiedzy i doświadczenia okazuje się to wizyta na Wyspie łez. Pod tą ciekawą i intrygującą nazwą kryje się tak naprawdę pomnik. Wybudowany został on na sztucznej wyspie, która znajduje się w ów Mińsku. Co najważniejsze jest to pomnik, który ma za zadanie czcić moment i upamiętnić kilkuset białoruskich żołnierzy.

Podsumowanie

Pamiętaj, by zabrać ze sobą gotówkę w to miejsce w postaci rubli. Dlaczego? Bardzo często dzieją się tam problemy z płatnością kartą, dlatego, też warto zadbać, by mieć przy sobie gotówkę. Jedną z najlepszych opcji takowej wymiany będzie to kantor online, który pozwoli nam zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Miejsca przedstawione na tej liście są to miejscami najważniejszymi dla Mińska, jak i dla ich historii. Bardzo często ich zabytki są bardzo spokrewnione z naszą historią. Podobna historia łączy ów nasze dwa kraje i właśnie dlatego, też warto się tam udać i zwiedzić miejsca podane wyżej. Nie zapominaj, że w Mińsku jest jeszcze więcej ciekawych to zabytków historycznych, lecz te wymienione wyżej są najważniejsze. Artykuł i cała lista powstała tylko i wyłącznie na opiniach innych turystów, jak i z doświadczeń innych osób.

Tags
zabytki-miasta-ktore-warto-zobaczyc

ABOUT THE AUTHOR