Breaking News
 |  | 

Turystyka

Budapeszt — co warto zwiedzić?

img-responsive

Co zwiedzić w Węgierskiej stolicy a dokładnie w Budapeszcie? Budapeszt atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć na własne oczy? Dziś właśnie pokażemy Ci, jakie są najbardziej znane i najbardziej cenione w Budapeszcie atrakcje turystyczne i przedstawimy podstawowe informacje i nich.

 

  • Zamek Królewski.Zamek królewski w Budapeszcie. Nie można ominąć tego miejsca podczas pobytu w tym węgierskim mieście. Jest to jeden z najbardziej odwiedzanych miejsc przez turystów, którzy właśnie tam przyjechali, by zwiedzić to miejsce.
  • OrszágházZabytków w całym Budapeszcie jest wiele, ale jeden z tych, których warto, zobaczyć na własne oczy jest, to Országház. Zwykle jest on określany jako siedziba rządu. Jest to jeden z najbardziej unikatowych zabytków w całym mieście. Jest on zwiedzany przez tłumy turystów. Dodatkowo jest, to największy obiekt w całym kraju co bardziej zachęca, do odwiedzenia go.
  • Kościół Macieja.Jedna z największych i najważniejszych atrakcji w Budapeszcie. Kościół Macieja jest to jeden z najpiękniejszych zabytków, które zostały wybudowane przez człowieka w tym mieście i w całym kraju. Niestety budowle dotknął pożar, ale został on wybudowany na wzór jego pierwotworu. Do dziś możemy tam zaobserwować elementy z XIV wieku. Po odbudowie kościół przybrał formę neogotycką.
  • Baszta Rybacka.Jest to jeden z najbardziej odwiedzanych miejsc przez turystów, a dlaczego? Dlatego, że jest to idealny punkt obserwacyjny, zapewniający najbardziej atrakcyjny widok na druga stronę rzeki, a także jest to cała wizytówka Budapesztu. Romańska Baszta Rybacka wygląda jak z bajki na pierwszy rzut oka, co sprawia, że coraz to częściej pojawiają się tam turyści. Zwiedzenie tej Baszty Rybackiej jest całkowicie za darmo, dlatego też bardzo często jest ona wybierana na cel podróży.
  • Starożytne Aquincum.Jest to kolejny warty do zaznaczenia punkt wycieczki. Aquincum to ogromne starożytne miasto, które jest położone w głównej mierze na terenie dzisiejszego Budapesztu. Jednak kiedyś należało to miasto do rzymskiej prowincji. Warto zaznaczyć ten cel na podróż po Budapeszcie. Jest to jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc. Konstrukcja i architektura tego starożytnego miasta jest bardzo znana w całej historii i bardzo lubianym aspektem odwiedzających ją turystów.

Podsumowanie

Zawarte w tym artykule wiele atrakcji to tylko jednak garść tych, co można zaznaczyć do najbardziej odwiedzanych miejsc. Jednak atrakcje te podane są najbardziej uważane, jak i odwiedzające przez ów turystów całego świata. Dlatego, też warto je dodać do swojej punktowanej wycieczki, ponieważ te miejsca przyniosą raj dla Twoich i rodziny oczu. Warto, też zarezerwować swój czas i pochodzić po tych miejscach.

Tags
budapeszt-warto-zwiedzic

ABOUT THE AUTHOR