Breaking News
 |  | 

Turystyka

Urlop na polu namiotowym

img-responsive

Jeśli z różnych względów planujemy budżetowe wakacje, a do szczęścia nie są nam potrzebne schludne pokoje hotelowe, basen z barem, gdzie serwowane są darmowe drinki, oraz zimna płyta w hotelowej restauracji, namiot i kemping to doskonałe rozwiązanie dla nas. Jest to opcja szczególnie dobra dla tych, którzy cenią na co dzień kontakt z naturą, spokój, ciszę i zwiedzanie na własnych warunkach. Wożenie ze własnej sypialni i wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy sprawia, że mamy komfort polegający na możliwości wybrania miejsca, w którym spędzimy najbliższą noc. Dzięki temu jesteśmy elastyczni, a każdy dzień wakacji to początek nowej przygody i możliwość przeżycia chwil, których nie moglibyśmy zaplanować. Warto jednak przed wyjazdem pod namioty dokładnie się przygotować, aby sielankowy urlop nie zamienił się w nerwowy wypad, podczas którego co i rusz odkrywamy, że nie przewidzieliśmy pewnych sytuacji. Odpowiednia logistyka, lista potrzebnych rzeczy i trochę asekuracji sprawią, że na wakacjach pod namiotami będziemy przygotowani na wszystko.

Jak przygotować się przed wyjazdem pod namioty?

Urlop na polu namiotowym to przede wszystkim konieczność zabrania ze sobą rzeczy, o których niekoniecznie myślimy ruszając do nadmorskich kurortów pełnych luksusowych hoteli. Jeśli podczas całego wyjazdu będziemy mieli ograniczone możliwości robienia zakupów, musimy zadbać o to, aby wśród spakowanych rzeczy znalazło się wszystko, co może nam się przydać. Podstawa to spakowanie karimata i gruby śpiwór, a także zapas ubrań na różną pogodę. Musimy uwzględnić opcję, że pogoda będzie zmienna, dlatego w naszych torbach i plecakach powinny znaleźć się ubrania na upalne dni i chłodne wieczory, a także peleryny albo kurtki wodoodporne, gdyby zaskoczyła nas letnia burza. Wśród naszych rzeczy powinna również znaleźć się porządnie wyposażona apteczka, a w niej woda utleniona, plaster, bandaż i inne środki pomocne podczas różnego rodzaju urazów. Warto również zabrać ze sobą latarkę, która pomoże nam swobodnie poruszać się po kempingu po zmroku, i powerbanka, którym będziemy ładować telefon i nie stracimy łączności ze światem. Podczas letnich, upalnych nocy aerozol odstraszający owady będzie bardzo pomocny, a z kolei dzięki workom na śmieci, nie będziemy zaśmiecać środowiska, tylko wyrzucać odpady w przeznaczonych do tego miejscach.

Wakacje zgodne z naturą

Wakacje na kempingu nie są dla każdego, dlatego warto przemyśleć dobrze tę kwestię albo wybrać się na weekend pod namiotem, aby przekonać się, czy taka forma urlopu nam odpowiada. Niektórzy o wiele bardziej cenią komfort i możliwość wzięcia gorącej kąpieli po intensywnym dniu pełnym zwiedzania i korzystania z atrakcji. Inni nie są przyzwyczajeni do tego, żeby non stop odganiać od siebie komary i mrówki albo jadać tylko to, co da się przygotować na prowizorycznej kuchence. Warto więc sprawdzić się w tej dziedzinie i albo przekonać do takiej formy podróżowania, albo wybrać inną, aby nasze wakacje nie zamieniły się w koszmar. Pola namiotowe znajdują się w całej Europie, a w krajach skandynawskich możliwe jest nawet rozkładanie namiotów na terenach prywatnych posesji, jeśli właściciele się zgodzą. Jeśli więc przypadnie nam taka forma zwiedzania kontynentu, możemy zaoszczędzić ogromne pieniądze, które wydalibyśmy na hotel i restauracje, a w zamian za to przeznaczyć je na paliwo i atrakcje warte zwiedzenia.

 

urlop-polu-namiotowym

ABOUT THE AUTHOR