Breaking News
 |  | 

Turystyka

Miasto Mostów – Bordeaux

img-responsive

Bordeaux to miasto, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Położona nad rzeką Garonna miejscowość nazywana jest często mniejszą wersją Paryża, a ludzie na całym świecie kojarzą je ze wspaniałą architekturą, elegancją, zabytkami, a przede wszystkim z winem. Miasto przyciąga turystów, którzy kochają sztukę i historię, a niezwykła zabudowa i liczne zabytki z różnych epok sprawiają, że czas zdaje się tutaj płynąć wolniej. To tutaj również trafiają koneserzy win i kuchni francuskiej, którą można odkrywać nie tylko w wykwintnych restauracjach, ale również na licznych targach, gdzie sprzedaje się lokalne sery, wędliny, masło, pieczywo i słodycze. Warto je odwiedzać, zwłaszcza jeśli nie zatrzymaliśmy się w hotelu, tylko w wynajętym mieszkaniu, gdzie możemy na własną rękę szykować sobie tradycyjne, francuskie śniadania. Ze względu na dużą liczbę najróżniejszych atrakcji, zwiedzanie za granicą Bordeaux należy dokładnie zaplanować, aby zobaczyć wszystko to, co jest dla nas najbardziej interesujące, a także pozycje obowiązkowe dla turystów, którzy zawitali do tego uroczego miasta.

Co warto zobaczyć w Małym Paryżu?

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w mieście jest Plac Giełdowy, na którym znajduje się popularne zwierciadło wodne, będące ukojeniem dla mieszkańców i turystów w upalne dni. Stanowi on serce miasta, które tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku, kiedy ogródki restauracji wypełniają się tłumem ludzi. Ogrody miejskie, Jardin Public, to płuca miasta. Duży, zielony obszar to świetne miejsce na długie spacery albo wycieczki rowerowe, podczas których można odpocząć od zgiełku i hałasu, a także podziwiać piękną roślinność. Warto również pospacerować po mieście i odkryć, dlaczego nazywane jest Miastem Mostów. Znajduje się tutaj wiele pięknych konstrukcji, a wśród nich Pont Jacques Chaban Delmas będący najdłuższym unoszonym mostem w całej Europie. Rue Sainte-Catherine to arteria będąca najdłuższą drogą zakupową na kontynencie, gdzie znajdują się liczne sklepy, ekskluzywne butiki, galerie i knajpy. Najpiękniej wygląda po zachodzie słońca, kiedy zapalane są uliczne latarnie, a pięknie ozdobione witryny stanowią dodatkową ozdobę.

Najlepsze wino francuskie

Przemysł winiarski ma się tutaj dobrze i przyciąga smakoszy z całego świata. Wino produkuje się w tej części Francji od VIII wieku, dlatego kolejne pokolenia miały czas, aby proces ten doprowadzić do perfekcji. Mieszkańcy miasta są bardzo dumni ze swoich trunków, a można ich skosztować w każdej restauracji albo kupić w lokalnym sklepie. La Cité du Vin to potężny gmach, w którym od kilku lat można zapoznać się z historią wina w tym regionie. Na terenie kompleksu znajduje się mnóstwo wystaw, które pokazują, jak na przestrzeni stuleci rozwijała się tutaj ta gałąź przemysłu. Na miejscu osoby pełnoletnie mogą również zdecydować się na degustację pysznego trunku. Jest to miejsce ciekawe nie tylko dla wytrawnych smakoszy, ale również dla tych, którzy uwielbiają ciekawostki związane z historią i kulinariami.

 

miasto-mostow-bordeaux

ABOUT THE AUTHOR