Breaking News
 |  | 

Turystyka

Łatwe podróżowanie

img-responsive

Podróżowanie w dzisiejszych czasach zdaje się być łatwiejsze niż kiedykolwiek. Mając dostęp do Internetu, bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie kupić bilet lotniczy, zrobić odprawę, kupić niezbędne rzeczy, zaplanować szczegółowo wycieczkę i zarezerwować kwatery noclegowe. Osoby, które często podróżują, z pewnością zauważyły, że Internet to doskonałe narzędzie, zapewniające w tej kwestii wygodę, komfort i generowaną automatycznie dokumentację wszelkich zakupów. Dodatkowo tanie linie lotnicze ścigają się w oferowaniu klientom promocyjnych cen na bilety do atrakcyjnych miast w całej Europie. Możliwe jest nawet pobranie darmowych aplikacji, dzięki którym zainteresowani mogą być na bieżąco z największymi promocjami na loty. Można je obsługiwać intuicyjnie, znajdując bez problemu nie tylko interesujące nas miejsca, ale i konkretne daty wylotu i przylotu na miejsce wraz z informacjami o sumarycznym czasie rejsu z przesiadkami lub bez.

Podróże na własną rękę

Jeszcze kilka lat temu Polacy najchętniej wybierali opcję “all inclusive”, a więc wakacje w pełni zorganizowane przez biuro podróży. Zapewniano im wówczas absolutny komfort, polegający na tym, że po uiszczeniu wpłaty wystarczyło tylko stawić się na konkretnym lotnisku lub przystanku autokarowym, a reszta była załatwiona. Urlopowicze nie muszą wówczas martwić się o dojazd do hotelu, a na miejscu czekają na nich wliczone w koszt pobytu posiłki i drinki nad malowniczym basenem. Do wyboru pozostają, oczywiście, wycieczki fakultatywne do pobliskich atrakcji. Czasy nieco się zmieniły i osoby, które nie mają ograniczeń językowych, decydują się dzisiaj na organizację wakacji samodzielnie. Osoby wprawione potrafią zamknąć się w kwocie niższej niż te proponowane przez biura podróży, ale oprócz zaoszczędzonych pieniędzy zyskują również swobodę. Zamiast standardowych śniadań w hotelu mogą wybrać miejsce, w którym zjedzą albo przygotować sobie coś samodzielnie, a ich czas nie jest regulowany przez innych uczestników wyjazdu, przewodników czy jakikolwiek regulamin.

Budżetowe podróżowanie za granicą i nie tylko

Wiele osób ma opory przed samodzielnym planowaniem i organizowaniem zagranicznych wakacji ze względu na strach przez porażką na jakimkolwiek etapie. Obawiamy się, że coś pomylimy, a w zarezerwowanym lokum nie będzie nikogo, kto przekazałby nam klucze. Na szczęście platformy, na których można wynajmować pokoje, mieszkania, domy i apartamenty w każdej części świata są świetnie przygotowane na takie okoliczności. Kiedy wybieramy noclegi na platformach takich, jak booking.com czy airbnb, możemy dokładnie poczytać informacje o gospodarzu danego miejsca i sprawdzić, czy warunki nam odpowiadają. Widzimy więc dokładnie cenę, zdjęcia pomieszczeń, listę udogodnień i opinie poprzednich gości. Wszystkie te opinie są na tyle miarodajne, że możemy bez obaw wybrać to, co nam odpowiada. Często cena za wynajęcie apartamentu podzielona przez liczbę osób jadących razem na wakacje, jest znacznie niższa niż ceny pokoi hotelowych. Możliwość korzystania z aneksu kuchennego w wynajętym mieszkaniu pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, ale również na przygotowanie pysznych posiłków z lokalnych produktów.

 

latwe-podrozowanie

ABOUT THE AUTHOR