Breaking News
 |  | 

Turystyka

O czym warto wiedzieć, będąc pierwszy raz w Japonii?

img-responsive

Wiele osób na całym świecie chce przylecieć i odwiedzić Japonię, nie jest to nic nadzwyczajnego, dlatego, że Japonia to kraj na pewno bardzo specyficzny i wyjątkowy, chociażby ze względu na swoją kulturę, czy historię, oraz panujące tam tradycje, jednak co jeśli ktoś zamierza pierwszy raz przylecieć do Japonii?
Kiedy przylatujemy pierwszy raz do kraju wschodzącego słońca należy pamiętać i znać kilka rzeczy, jakie?
Omówimy dziś je wszystkie.

Internet

Internet w Japonii jest dość nietypowy, ze względu na to, że Japonia to kraj gdzie technologia jest najbardziej rozwinięta na świecie, nie używa się klasycznego Internetu, zatem jaki Internet spotkamy w Japonii?

Możemy natknąć się na modem, na jakiej to działa zasadzie?

Modem wifi jest to małe urządzenie (przenośne), które nadaje sygnał Internetowy w oparciu o sieć komórkową.
Jedyne o co musimy zadbać to, to by modem był włączony i naładowany, a wtedy wokół nas powstaje pewna “bańka” Internetu.
Taka opcja jest wygodna zwłaszcza kiedy dużo podróżuje po kraju, bądź mamy wiele urządzeń, które tego Internetu potrzebują.

Jak nabyć taki modem?

Możemy go wypożyczyć, przez firmy, które zajmują się takimi wypożyczeniami, jednodniowy koszt takie wypożyczenia to około 20-30zł.

Jedzenie

Kuchnia japońska jest a pewno bardzo charakterystyczna, z kilku względów, po pierwsze, japońska kuchnia to przede wszystkim ryby, oraz wszelakie owoce morza.
Najsłynniejsze japońskie danie to właśnie sushi, i jest to ryż, wraz z octem ryżowym oraz różnymi dodatkami, takimi jak ryby, warzywa czy grzyby.
Będąc w Japonii, nie da się nie skosztować japońskich dań, oraz przysmaków, jako ciekawostkę warto dodać, że wiele milionów ludzi na całym świecie, wysoko ceni sobie tę kuchnię oraz dania.

Plan podróży

Plan podróży jest niezwykle istotny, kiedy chcemy wyjechać do innego państwa, zwłaszcza kiedy jedziemy pierwszy raz, pierwszy raz w Japonii.
Japonia to duży kraj i na pewno jest tam co zwiedzać, jednak aby się nie pogubić w tym wszystkim, dobrze jest zaplanować cały wyjazd “od A do Z” wtedy będziemy wiedzieli, że na pewno nasz wyjazd nie skończy się porażką i że zwiedzimy wszystko co najważniejsze.
Jeśli lecimy pierwszy raz, ale wiemy, że na pewno przyleci tutaj jeszcze raz, bądź kilka razy, warto na każdym wyjeździe zwiedzać inne miasto.
Przykładowo na pierwszym wyjeździe zwiedzić Sapporo, natomiast za drugim razem wybrać się do słynnego Nagasaki.
Oczywiście poszukać hotel i załatwić wszystkie ważne sprawy przed wylotem, oraz sprawdzić na jakie atrakcje możemy liczyć, będąc w danym mieście.

 

Tags
o-czym-warto-wiedziec-bedac-pierwszy-japonii

ABOUT THE AUTHOR