Breaking News
 |  | 

Turystyka

Zdrowy luksus

img-responsive

Moda na zdrowy lifestyle, czyli tryb życia, w którym dążymy do tego, aby funkcjonować zdrowo i zgodnie z naturą na każdym polu, nie mija. Uwielbiamy zapewniać sobie wszystko to, co najlepsze, dlatego chętnie śledzimy nowinki na temat zdrowych diet, zabiegów pielęgnacyjnych, aktywności fizycznej, medytacji czy wszelkich terapii, w których można połączyć przyjemne z pożytecznym, jak w przypadku leczenie za pomocą sztuki. Nagłaśniane przez gwiazdy trendy są kultywowane przez coraz większą część społeczeństwa. Znane trenerki uczą nas ćwiczyć tak, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę i uniknąć chorób związanych z otyłością. Od dietetyków mających swoje kanały i profile w mediach społecznościowych otrzymujemy gotowe przepisy, dzięki którym możemy wprowadzać do swojego jadłospisu zbilansowaną i bogatą w witaminy dietę. Rozwijający się coaching uczy nas, jak być przebojowymi i pewnymi siebie ludźmi, którzy osiągają sukcesy i pozbywają się wszelkich blokad psychicznych przed zmianami w swoim życiu. Dzięki temu wszystkiemu stajemy się ludźmi, którzy monitorują swój stan fizyczny i psychiczny, a przede wszystkim wiedzą, gdzie szukać wsparcia, aby żyć zdrowo i komfortowo.

Ciekawostki dla kobiet

Kobiety uwielbiają rozpieszczać się i fundować sobie chwile luksusu, podczas których odpoczywają od codziennych obowiązków domowych i zawodowych. Coraz więcej instytucji zajmuje się aktywizacją kobiet, dając im możliwość brania udziału w panelach dyskusyjnych, warsztatach artystycznych czy inicjatywach, dzięki którym panie mogą spełniać się na różnych polach. Nie da się jednak ukryć, że sporo przyjemności zapewniają im również wszelkie zabiegi wpływające nie tylko na ich zdrowie i dobre samopoczucie, ale również na wygląd. Panie uwielbiają zajęcia grupowe z aerobiku, zumbę czy taniec, a także wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym mogą nie tylko się zrelaksować, ale również zadbać o urodę. Według starego powiedzenia nie ma kobiet brzydkich, a tylko kobiety zaniedbane. W związku z tym każda kobieta powinna mieć czas na to, aby zawsze czuć się piękną.

Piękno to stan ducha

Uroda to pojęcie względne. To, co jednym się podoba, może zupełnie nie przyciągać uwagi innych. Badania dowodzą, że za atrakcyjniejsze kobiety uchodzą te, które się za takie uważają. Pewność siebie, witalność, energia i naturalny uśmiech to podstawa. Aby tak się czuć kobiety muszą w ciągu dnia znajdować czas na to, aby się zrelaksować i poświęcić wyłącznie własnym potrzebom. Gorąca kąpiel z ulubionymi olejkami, kojący balsam do ciała, a potem naturalna maseczka na twarz i relaks z dobrą książką mogą zdziałać cuda. Nie dość, że pielęgnujemy wówczas swoje ciało, to zapewniamy sobie chwilę spokoju od myśli o pracy i codziennych sprawach. Niektóre panie wolą zmęczyć się podczas aktywności fizycznej, wyzbyć nazbieranej energii uwalniając serotoninę, a potem włączyć kolejny odcinek serialu. Wszystko to wpływa na nasze samopoczucie i świadomość, że dbamy nie tylko o innych, ale również o siebie.

 

zdrowy-luksus

ABOUT THE AUTHOR