Breaking News
 |  | 

Turystyka

Budżetowe podróże

img-responsive

Jak mówi porzekadło – pieniądze szczęścia nie dają, ale każdy chce się o tym przekonać osobiście. Są nam potrzebne nie tylko po to, aby żyć w komfortowych warunkach i zapewniać sobie najpilniejsze udogodnienia, ale również na przyjemności. Pieniądze nie dają szczęścia, ale możemy za nie kupić szczęśliwe momenty, jakimi bywają chwile, kiedy możemy obdarować kogoś bliskiego albo wymarzone wakacje . Obojętnie, czy są to wczasy w kraju, urlop all inclusive w popularnym kurorcie czy biwakowanie na kempingach, zawsze czekają nas określone koszty. Coraz więcej osób stawia sobie jednak wyzwanie, aby urlop był budżetowy i aby zwiedzić piękne miejsca, a także odpocząć, rezygnując ze zbędnych wydatków. Należy do nich na przykład płacenie pośrednikom z biur podróży za organizację całych wyjazdów albo stołowanie się w restauracjach. Oszczędzanie w tych kwestiach może ograniczyć nasze wakacyjne wydatki o całkiem spore sumy.

Jak wybrać tani nocleg?

Podróżowanie z pomocą biura podróży dla wielu ludzi ma wielką przewagę nad innymi formami podróżowania, dlatego że cała odpowiedzialność za logistykę i organizację jest scedowana na pracowników biura. Są jednak ludzi, dla których jest to forma dość ograniczająca i droga, dlatego sami zajmują się wszystkimi formalnościami. Założenie konta na stronie linii lotniczych i kupienie interesujących nas biletów jest na tyle intuicyjne, że każdy sobie może poradzić z tą czynnością. A z kolei platformy takie jak booking.com czy airbnb sprawiają, że możemy samodzielnie wybrać miejsce, w którym będziemy nocować. Ludzie na całym świecie korzystają z tych witryn wystawiając zdjęcia mieszkań, apartamentów, domów i pokoi na wynajem. Wystarczy znaleźć lokalizację, która nas interesuje, sprawdzić gwarantowane udogodnienia (parking w pobliżu, wi-fi, aneks kuchenny i tak dalej, a następnie zarezerwować termin. Zazwyczaj na miejscu wita nas gospodarz, który stanowi również atrakcyjne źródło informacji na temat lokalnych atrakcji, komunikacji miejskiej i dobrych knajp. Koszt wynajętego lokum dzieli się na osoby, które będą tam nocowały, w związku z czym często są to bardzo niskie kwoty.

Finanse na urlopie. Oszczędzanie na urlopie?

Urlop jest po to, aby niczego sobie nie żałować, jednak można ograniczyć pewne wydatki, aby spożytkować pieniądze na kolejne atrakcje albo po prostu je zaoszczędzić. Jeśli na wakacjach nocujemy w wynajętym domu z aneksem kuchennym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić większe zakupy spożywcze i jeść śniadania oraz kolacje w domu. Podróże często wiążą się z przyjemnością kosztowania popularnych w danym miejscu potraw, jednak możemy umówić się między sobą, ze obiady będą czasem na degustacje w miejscowych knajpach, a pozostałe posiłki będą jedzone w domu. To może zresztą rodzić okazję do kosztowania innych przysmaków – nie musimy kupować popularnych produktów w supermarketach, tylko wybrać się na lokalny targ, gdzie w atrakcyjnych cenach znajdziemy wszystko: od owoców i warzyw, przez wędliny i sery, aż po ryby i domowe wino. Miejsce takie znajdziemy zarówno na południu Europy, jak i na zachodzie, a nawet w Wielkiej Brytanii.

 

budzetowe-podroze

ABOUT THE AUTHOR